progress_icon

Data założenia postępowania: 2023-03-07

Urząd Miejski w Supraślu

Piłsudskiego 58

16-030 Supraśl

NIP: 9661767447

Osoba kontaktowa:

Monika Kropiewnicka

tel:

e-mail: monika.kropiewnicka@suprasl.pl

Rozbudowa Rynku w Supraślu - etap II

POSTĘPOWANIE NR Z57/11140

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.1.3.2023

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest następny etap rozbudowy Rynku w Supraślu położonego w zachodniej części Placu im. Tadeusza Kościuszki na działkach o nr geod.: 1973/9, 1978/3,1978/2, 1313, 1314, 1975/3, 1975/4, 563, 1513/1, obręb Supraśl.

Plac im. Tadeusza Kościuszki w Supraślu położony jest na działkach gminnych oraz na działkach Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku: ul. Cieliczańska i Konarskiego – ciąg drogi powiatowej Nr 1433B wykonana jest z betonowej kostki brukowej i obramowana krawężnikami betonowymi z obustronnymi chodnikami z kostki betonowej. Pozostała część placu obecnie wykorzystana jest jako przestrzeń publiczna przeznaczona dla pieszych. Nawierzchnia placu wykonana jest m.in. z kamienia polnego i kostki betonowej. Pozostałe fragmenty są porośnięte trawą. Na terenie inwestycji znajduje się drzewostan (27 drzew), elementy małej architektury (ławki, latarnie, kosze na śmieci, tablice reklamowe, wiata).

2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać:

  • Rozbiórkę elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice reklamowe) oraz instalacje elektryczne oraz słupy oświetleniowe.
  • Wycinkę i przesadzenie części istniejących drzew wg projektu zagospodarowania terenu.
  • Nawierzchnie jezdni z kostki kamiennej (około 2443 m2) mieszanej kolorystycznie układane jak na już zrealizowanej powierzchni rynku.
  • Ułożenie krawężników granitowych pomiędzy jezdniami a ciągami pieszymi oraz pomiędzy trawnikami a kostką granitową i płytami granitowymi ciągów pieszych.
  • Nawierzchnie ciągów pieszych z płyt granitowych szaro-rudych płomieniowanych (około 1731 m2)
  • Nawierzchnie prostokątnych pól zaprojektowanych z kostki kamiennej, układanej w formie kół o różnych kolorach kostki, jak na już zrealizowanej powierzchni rynku (około 785 m2)
  • Uzupełnienie nawierzchni na zapleczu budynków usługowych w południowo zachodnim narożniku placu (107 m2) z płyt betonowych ażurowych.
  • Trawniki o łącznej powierzchni około 970 m2, z zastosowaniem mieszanek traw przeznaczonych do zadarniania powierzchni intensywnie użytkowanych terenów, terenów rekreacyjnych, charakteryzująca się wyjątkową wysoką odpornością na uszkodzenia oraz zdolnością szybkiej regeneracji.
  • Zagospodarowanie przestrzeni wokół drzew znajdujących się w częściach utwardzonych placu (kostką kamienną i płytami kamiennymi) w formie kół o średnicach oznaczonych w projekcie zagospodarowania terenu
    i wypełniona trawnikami.
  • Montaż latarni ( 12 sztuk + 2 istniejące do przesunięcia)
  • Zapory z betonu (6 sztuk) kontrolujące dostęp pojazdów kołowych do terenów poza drogą publiczną z betonu architektonicznego.
  • Zdrój uliczny (2 sztuki) żeliwny z samoczynnym odwodnieniem z chwilą odcięcia przepływu.
  • Studnie kanalizacyjne (2 sztuki) przeznaczone do obsługi imprez organizowanych na placu. Rozmieszczenie według projektu zagospodarowania terenu branży drogowej.
  • Ławki betonowe (52 sztuki) o wymiarach 100cm x 100cm x 50 cm wysokości. Wykończone siedziskiem z drewna dębowego (kolor odcień brązu identyczny jak na zrealizowanej powierzchni placu). Rozmieszczenie ławek według projektu zagospodarowana terenu.
  • Stojaki na rowery ( 8 sztuk)
  • Wolnostojące markizy rozwijane montowane do posadzki rynku (4 sztuki)
  • Montaż koszy na śmieci (10 sztuk) rozmieszczone wg projektu zagospodarowania terenu,
  • Formę przestrzenną przedstawiającą herb Supraśl. Projekt formy według odrębnego opracowania.

Uwaga: Niewielkie różnice pomiędzy ilościami w asortymentach robót podanych w projekcie budowlanym i projektach wykonawczych i przedmiarach wynikają z różnej metodologii obmiaru robót występujących w poszczególnych elementach dokumentacji projektowej. Właściwą ilość robót oferent powinien przyjąć wg wyliczeń własnych przy założeniu, że obejmują one całość prac zawartych w dokumentacji projektowej oraz w SWZ.

  • Wykonanie dwóch prototypowych modułów siedzisk w Supraślu na terenie działek nr 1512, 1511/5, 1510/3, 1511/3 zgodnie z załączonym projektem koncepcyjnym.

Dwa moduły siedzisk zostaną zamontowane w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym. Z uwagi na prototypowy charakter konstrukcji siedzisk konieczne jest wykonanie jednego modułu i jego przetestowanie. Na etapie testowania możliwe są i należy wprowadzać ewentualne zmiany usprawniające konstrukcję, które należy konsultować z autorem projektu.

Projektowane siedziska (mała architektura w miejscu publicznym) znajdują się na terenie objętym ochroną konserwatorską. Wymagane jest uzyskanie mapy do celów projektowych oraz uzgodnień z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Białymstoku.

Do obowiązków Wykonawcy należy uzyskanie pozwolenia na prowadzenie robót polegających na montażu powyższych siedzisk.

UWAGA: Dodatkowo na czas prowadzenia robót budowlanych związanych z nową nawierzchnią placu należy rozebrać istniejącą na placu wiatę o funkcji gastronomicznej, a po wykonaniu nowej nawierzchni ponownie złożyć w tym samym miejscu. Wiata jest konstrukcji drewnianej o wymiarach w rzucie 6x6m. Konstrukcję wiaty stanowią słupy i belki drewniane o przekrojach 14x14cm. Dach czterospadowy kryty gontem bitumicznym o kącie nachylenia około 20 stopni.

3. Instalacje elektryczne:

  • Budowa i rozbiórka oświetlenia terenu wraz z budową zasilania w energię elektryczną na potrzeby funkcjonowania placu.
  • Budowa automatycznych słupków chowanych pneumatycznie w grunt w celu regulacji dostępu pojazdów kołowych do terenu poza drogą publiczną, sterowane zdalnie, zasilane energią elektryczną z słupków zaopatrzenia w energię elektryczną. Rozmieszczenie zapór według projektu zagospodarowana terenu branży elektrycznej.
  • Budowa słupków z gniazdami elektrycznymi do obsługi imprez i straganów. Rozmieszczenie słupków z gniazdami elektrycznymi według projektu zagospodarowana terenu branży elektrycznej. Słupki zaopatrzeniowe wykonane z rur stalowych ocynkowanych ogniowo z elementami ozdobnymi z drzwiczkami na zamek wraz z otworem na kable zasilające.
  • Budowa dekoracyjnych słupów oświetleniowych, stalowych, ocynkowanych o konstrukcji ażurowej umożliwiającej prowadzenie zieleni pnącej wraz z podświetleniem zieleni oprawą LED wraz z oprawą główną o wysokości całkowitej 6m. Dodatkowo do podświetlenia koron istniejących drzew (od spodu) dedykowane oprawy oświetleniowe wbudowane w grunt.
  • Zmiana lokalizacji kamer monitoringu na projektowane słupy oświetleniowe terenu.

oraz

  • Przebudowa urządzeń PGE Dystrybucja S. A. kolidujących z projektowanym układem drogowym.

4. Kanalizacja deszczowa, sanitarna i wodociąg:

  • Likwidację istniejącej kanalizacji na terenie rynku,
  • Przebudowę trzech kolidujących przyłączy wodociągowych – przed wykonaniem przebudowy należy odkopać przyłącza, sprawdzić rzędne i zdecydować z Inspektorem Nadzoru o konieczności przebudowy,
  • Przebudowę kolidującej kanalizacji sanitarnej:

- kanał Ø200 mm PVC, SN8: L=16,6 m,
- nowe włączenie do istniejącej studni z betonu Ø1000 mm: 1 szt.,

  • Budowę nowych odcinków kanalizacji deszczowej o następujących parametrach:
    ETAP I:
    - kanał Ø600 mm PVC/PP/PEHD, SN8: L= 237,2 m,
    - kanał Ø315 mm PVC/PP/PEHD, SN8: L= 70,5 m,
    - kanał Ø250 mm PVC/PP/PEHD, SN8: L= 14,1 m,

- studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu Ø1500 mm: 1 szt.,

- studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu Ø1200 mm: 8 szt.,

- studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu Ø1000 mm: 3 szt.,
- studnie rewizyjne z PE/PP Ø600 mm: 4 szt.,
- wpust deszczowy standardowy betonowy Ø500 mm: 11 szt.,
- wpust deszczowy liniowy: 3 szt.,
- przykanaliki Ø200 mm z PVC/PP/PEHD SN8 lite: L= 48,8 m,
- przykanaliki Ø160 mm z PVC/PP/PEHD SN8 lite: L= 3,9 m,
- włączenie istniejących rynien: 6 szt.
- przyłącza z rynien Ø110 mm z PVC/PP/PEHD SN8 lite: L=29,9 m.

ETAP II:

- kanał Ø600 mm PVC/PP/PEHD, SN8: L=201,8 m,
- studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu Ø1200 mm: 4 szt.,
- osadnik wirowy Ø2000 mm: 1 szt.,

- umocnienie wylotu brukiem: 6,04 m2,

- budowa rowu łączącego: L=48,8 m.

  • Budowę nowej kanalizacji sanitarnej o następujących parametrach:

- kanał Ø200 mm PVC, SN8: L=31,3 m,
- studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu Ø1000 mm: 3 szt.,
- studnie rewizyjne z tworzyw sztucznych Ø600 mm: 1 szt.

  • Budowę nowego wodociągu:

- z rur typu PE100, SDR 17, PN10, typu RC/TS (odpornych na powolną propagację pęknięć oraz obciążenia punktowe) o średnicy zewnętrznej 32x2,0 mm i długości 37,2 m.
- głębokość układania – wg. profilu podłużnego ( minimalne przykrycie 1,8 m).

  • Budowę dwóch zdrojów ulicznych z automatycznym odwodnieniem, niezamarzające, DN 25 mm, Rd=1800 mm. W podziemnej, odwodnieniowej części zdrojów należy zastosować osłonę odwadniacza i obsypkę z gruntu zapewniającego prawidłowe odwadnianie o objętości V = 0,5 m3 (żwir gruboziarnisty, tłuczeń). Na odgałęzieniach do zdroju zaprojektowano zasuwy odcinające z króćcami z PE, PN10 DN25mm, z uszczelnieniem miękkim. Zdroje należy zlokalizować w miejscu nie kolidującym z ruchem pieszych i pojazdów, zgodnie z kartą katalogową.

Wykonawca jest zobowiązany do:

- odtworzenia na swój koszt naruszonej struktury gruntu w obrębie sieci gazowej;
- odtworzenia oznakowania sieci gazowej w przypadku uszkodzenia/zatarcia;
- zabezpieczenia sieci gazowej na czas prowadzenia robót ziemnych;
- pisemnego powiadomienia o zakończeniu robót w obrębie strefy kontrolowanej gazociągu;

BILANS POWIERZCHNI TERENU INWESTYCJI: - wg projektu budowlanego.

Rodzaj powierzchni

Projektowana powierzchnia

Pow. terenu objętego opracowaniem

6188m2

Powierzchnia nawierzchni drogowych i nawierzchni utwardzonych ciągów pieszych

kostka kamienna9/11cm

płyty betonowe ażurowe

płyty granitowe

5218.0 m2

Powierzchnia terenu biologicznie czynna

Trawniki

970.0 m2

UWAGA: Teren inwestycji położony jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku z dn. 2.01.1957 r. Nr Kult.V-2b/1/78/57 pod nr rej. A-433.

W związku z powyższym na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku prowadzenie w/w robót budowlanych może odbywać się pod warunkiem polegającym na obowiązku prowadzenia badań archeologicznych w formie nadzoru
w trakcie wykonywania robót ziemnych związanych z prowadzeniem przedmiotowej inwestycji po uprzednim uzyskaniu pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków na prowadzenie tych badań – koszt i organizację tych badań ponosi Wykonawca.

Przy realizacji prac w drodze powiatowej Wykonawca powinien uzyskać zezwolenia na prowadzenie tych prac. Koszt zajęcia pasa drogowego na czas prowadzenia robót w drodze powiatowej ponosi Wykonawca.

W przypadku konieczności kierowania robotami budowlanymi zgodnie z Art. 37custawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, nakazaną decyzją przez Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - Wykonawca powinien dysponować osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z zapisem powyżej.

W zakres oferowanej ceny wchodzi pełna obsługa geodezyjna z inwentaryzacją powykonawczą, wykonanie niezbędnych badań i sprawdzeń, opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, uzyskanie zgody
i poniesienie opłat za prowadzenie robót w pasie drogowym ulicy nie będącej
w zarządzie gminy Supraśl. W trakcie realizacji inwestycji należy zapewnić dojazd do posesji mieszkańcom oraz pojazdom służb ratunkowych.

Uwaga!

W okresie od kwietnia do 15 września należy zapewnić dojścia i dojazdy do lokali usługowych (m. in. restauracje) znajdujących w obrębie inwestycji w celu minimalizacji zakłóceń w ich funkcjonowaniu. Wykonawca w tym zakresie powinien dostosować harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji. Zakres tego obszaru przedstawiono na załączniku graficznym.

Wykonawca ma za zadanie wykonanie obiektu oraz przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowo - techniczna, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ.




Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...